Aktualności,  Uncategorized

15-16.02.2020 Międzynarodowa wystawa kotów rasowych w Beroun (Czechy)

Nasza pierwsza zagraniczna wystawa z naszymi kotkami Neva Masquerade, Roslin i Wanessą, a także z Divą, która jako kociak syberyjski debiutowała na wystawie.

Sama wystawa była zorganizowana w wyjątkowym miejscu – w kameralnej sali z antresolami, w Domu Kultury. Jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do hal sportowych, więc była to z pewnością miła odmiana, zwłaszcza, że finał wystawy odbywał się na dobrze wyeksponowanej, podwyższonej scenie.

Roslin (Neva Masquerade) po raz pierwszy startowała w klasie otwartej i zdobyła pierwszy z trzech certyfikatów CAC niezbędnych do tytułu Championa.

Wanessa (również Neva Masquerade) z kolei ukończyła tytuł International Champion i zdobyła pierwszy certyfikat to tytułu Grand International Champion. Czeka nas długa droga do ukończenia tego tytułu, ale też mamy ambitne plany wystawowe!

Na koniec nasza puchata wisienka na torcie, czyli debiut wystawowy naszej małej koteczki syberyjskiej. Z uwagi na wiek, Diva startowała w klasie juniorów, czyli najmłodszych kociaków na wystawie. Pierwszy dzień wystawy był szczególnie trudny… ale dla oceniającego ją sędziego, bo okazało się, że tego dnia w wystawie uczestniczy również siostra Divy! Dziewczyny na pierwszy rzut oka wyglądały identycznie, ale przy bardziej wnikliwej analizie można było odnaleźć dyskretne różnice. Po długim namyśle, sędzia wybrał Divę, która nie dość, że zdobyła najwyższą ocenę Ex1, to jeszcze pokonała starszego kocura otrzymując BIV. W jak wielkim szoku byliśmy, gdy drugiego dnia zdobyła również Ex1 i BIV! Do tej pory pękamy z dumy!