Aktualności / News

23-24.02.2019 Wystawa w Warszawie

Było niesamowicie! Tym krótkim podsumowaniem można zamknąć naszą relację z minionej wystawy.

Po pierwsze: za nami debiut wystawowy Ester. Jeszcze nie w ,,dorosłej” klasie, ale i tak bardzo nam zależało na tym, aby sędziowie ocenili naszą dorastającą kotkę. Pierwszego i drugiego dnia wystawy sędziowie zachwycili się Ester – docenili w szczególności jej wyjątkowo masywną budowę (Ester mimo 7 miesięcy ma już ponad 4 kg, zapowiada się na bardzo dużą kotkę!), świetną strukturę futra. Sędziowie zgodnie orzekli, że jest wyjątkowo dobrze zapowiadającą się kotką.

Po drugie: Wanessa również zebrała niesamowite recenzje, co nas cieszy tym bardziej ze względu na sporą konkurencję. Miała okazję być porównywana z kotami wyjątkowej urody, a fakt, że po porównaniu otrzymała dwa razy najwyższe oceny Ex1… po prostu zwalił nas z nóg!

W ramach anegdoty możemy napisać, że w trakcie jednej z ocen, sędzia zapytała nas czy to jest kotka wyhodowana przez nas. Odpowiedzieliśmy zgodnie z prawdą – Wanessa jest naszą pierwszą kotką hodowlaną. Sędzia zrobiła olbrzymie oczy i powiedziała (w języku angielskim): ,,nie wierzę! Macie gigantyczne szczęście, że zaczynacie od takiego poziomu! Zazwyczaj pierwsze kotki hodowlane są okropne!” (w domyśle: bo młodzi hodowcy jeszcze nie wiedzą jaki kot jest dobry w typie i dobrze reprezentuje swoją rasę).

Po trzecie: poznaliśmy wielu niesamowitych ludzi! Wystawy są świetną okazją do tego, aby poznać innych hodowców, którzy również żyją swoją pasją tak jak my. Mieliśmy też okazję podejrzeć inne koty syberyjskie i Neva Masquerade, co pozwala nam na snucie nieśmiałych planów o współpracy z wybranymi hodowlami (a dokładniej z ich kocurami😀)

Reasumując, mamy zebraliśmy takie oceny:

Wanessa Blue Chelsea*Pl – 2 x Ex1

Ester Gemme DelNord – 2 x Ex1