Aktualności / News

30-31.03.2019 Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Poznaniu

Za nami kolejna wystawa, którą zdecydowanie zaliczamy do udanych! Pierwszy raz wybraliśmy się na wystawę z trzema kotami: Ester, Wanessą i Irtyszem.

Ester ciągle jeszcze występuje w klasie juniorów, póki nie skończy 10 miesięcy. Tę wystawę traktujemy treningowo, by nasza młoda kotka mogła przyzwyczaić się do wystawowego gwaru. Trening uznajemy za udany, bo zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia otrzymała najwyższe oceny Ex1.

Wanessa z kolei pierwszy raz występowała w klasie otwartej, czyli ,,dorosłej” kategorii kotów ubiegających się o certyfikaty niezbędne do zdobycia tytułu Championa. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi i dumni, że Wanessa pokonała niezwykle urodziwych konkurentów i również zdobyła dwa razy najwyższe oceny Ex1. Jesteśmy tym bardziej zadowoleni, bo w oba dni usłyszeliśmy wiele ciepłych słów ze strony sędziów, którzy zgodnie orzekli, że cyt. “ta kotka jest przyszłością tej rasy.”

No i wisienka na torcie! Irtysz nie tylko zdobył najwyższą ocenę Ex1, ale też otrzymał nominację do Best in Show (NOM BIS). Za to osiągnięcie otrzymał kolejny pamiątkowy medal, który zwieńczył naszą klatkę wystawową. Jesteśmy niesłychanie dumni z naszego cudownego kocura syberyjskiego – jak zwykle był spokojny i czarujący. Dzięki temu sukcesowi pokonaliśmy 2/3 drogi do tytułu International Champion.