Aktualności / News

Nasze Neva Masquerade na wystawie w Koninie (23-24.11.2019)

Mieliśmy okazję pierwszy raz gościć na Wystawie Kotów Rasowych w Koninie. Pojawiliśmy się tam z naszymi dwoma kotkami Neva Masquerade, z Wanessą i Roslin. Na każdą wystawę jedziemy z jakimś planem, czasem śmiejemy się, że jest to plan minimum, jaki jedziemy zrealizować, aby zrobić krok do przodu w karierze naszych kotów. Z wielką dumą i radością możemy stwierdzić, że plan zrealizowaliśmy z nawiązką!

Naszym celem w czasie tej wystawy było zdobyć ostatni w Polsce certyfikat CACIB dla Wanessy, aby przybliżyć ją do osiągnięcia tytułu International Championa. Nasza śliczna kotka Neva Masquerade dała radę – chociaż ciągle wraca do kondycji wystawowej po swojej pierwszej ciąży, poradziła sobie świetnie. Sędzia powiedziała na jej temat wiele ciepłych słów, chwaliła jej ekspresję, proporcję, futro czy zdumiewająco intensywny błękit oka. Wanessa była zapisana na jeden dzień wystawowy i to wystarczyło 🙂

Jesteśmy również BARDZO dumny z naszej młodej koteczki Neva Masquerade, Roslin. Choć ma dopiero 9 miesięcy i występowała w tym dniu w klasie juniorow (bez certyfikatu do tytułu), prezentowała się fenomenalnie. Najpierw otrzymała najwyższą ocenę Ex1 – sędzia bardzo chwaliła ją za masywną sylwetkę, doskonale rozwiniętą głowę, świetnie osadzone uszy czy też kształt oczu. Duże wrażenie zrobiła również sierść, bardzo gęsta i puszysta, o odpowiedniej teksturze. 

Roslin po otrzymaniu indywidualnej oceny, była porównywana z trzema innymi kotami Neva Masquerade (również starszymi od niej) ze swojej grupy kolorystycznej i… otrzymała medal Best in Variety (BIV), co wprawiło nas w osłupienie!

Kolejnym krokiem było porównanie Roslin z kotem rasy maine coon do nominacji do Beest in Show. Piękna konkurentka sama chwilę wcześniej również wygrała BIV w swojej rasie. Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że to Roslin uzyskała NOM BIS!

Wystawę w Koninie będziemy wspominać z dużą radością i wzruszeniem. Jesteśmy bardzo dumni z naszych dzielnych kotek, które są naszymi gwiazdami i pozwalają nam snuć śmiałe plany na temat rozwoju naszej hodowli.