Aktualności / News

O mnie / About me

Rzetelna hodowla

Jestem członkiem Felis Posnania / FIFE, co oznacza, że kocięta pochodzące z mojej hodowli posiadają dokładnie zweryfikowane rodowody, które są uznane na arenie międzynarodowej (w tym przez inne federacje  felinologiczne jak TICA czy WCF).

Jestem odpowiedzialnym hodowcą, dlatego:

  • regularnie badam koty (aktualne wyniki najważniejszych badań moich kotów znajdziecie w zakładkach poświęconych kotkom i kocurom)
  • dobieram koty do hodowli ze szczególną starannością, analizując ich drzewa genealogiczne i kondycję; zależy mi na wzbogacaniu puli genetycznej, dlatego część moich kotów sprowadziłam zza granicy
  • regularnie pojawiam się z moimi kotami na wystawach kotów rasowych, gdzie są podawane wnikliwej ocenie przez wyspecjalizowanych sędziów (osiągnięcia moich kotów znajdziecie w zakładkach poświęconych naszym kotkom i kocurom)
  • cały czas poszerzam swoją wiedzę na temat hodowli kotów, behawioryzmu, podstaw weterynarii poprzez uczestnictwo w różnych kursach i seminariach, a także poprzez lekturę specjalistycznych wydawnictw
  • otaczam moje koty miłością i należytą opieką, ponieważ są członkami mojej rodziny

Początki hodowli

Absolutnie nie planowałam założenia hodowli. Moja przygoda z rasą neva masquerade rozpoczęła się wraz z powiększeniem się mojej rodziny o cudownego kocura-kastrata Bheru Markotki*Pl. Kociak skradł nasze serce od pierwszego poznania, mimo… alergii bliskiej mi osoby. Moje refleksje na temat kotów syberyjskich i alergii można przeczytać tutaj).

Za namową Marty prowadzącej hodowlę Markotki*Pl, pojawiłam się z moim pierwszym kotem na wystawie kotów rasowych. Plan był taki, że pojawię się na wystawie tylko raz, natomiast poznałam tam mnóstwo wspaniałych hodowców i całkowicie wsiąkłam w środowisko miłośników kotów. Jednym słowem, przepadłam.

Moja hodowla powiększyła się o kolejne koty, o których możecie przeczytać na tej stronie internetowej.

Wiedza

Prowadzenie hodowli to gigantyczna odpowiedzialność, dlatego też cały czas się dokształcamy poprzez uczestnictwo w różnych kursach, seminariach i czytanie profesjonalnego czasopisma Animal Expert.

Zdecydowanie polecam kurs internetowy PawPeds, który jest doskonałym źródłem wiedzy także dla właścicieli kotów (niekoniecznie hodowców). Zawiera sporo informacji na temat behawioryzmu czy zdrowia kotów, podpowiada również jak np. przygotować dom przed sprowadzeniem do domu pierwszego kociaka. Kurs jest dość wymagający, z pewnością wymaga wysiłku – jest ograniczony czasowo, składa się z kilku rozdziałów, a każdy z nich kończy się testem.

Ponadto biorę udział w seminariach felinologicznych, które dotykają często mocno wyspecjalizowanych zagadnień związanych z hodowlą kotów.

187 komentarzy