Uncategorized

O nas

Agnieszka
Filip

Rzetelna hodowla

Jesteśmy członkiem Felis Posnania / FIFE, co oznacza, że kocięta pochodzące z naszej hodowli posiadają dokładnie zweryfikowane rodowody, które są uznane na arenie międzynarodowej (w tym przez inne federacje  felinologiczne jak TICA czy WCF).

Jesteśmy odpowiedzialnymi hodowcami, dlatego:

  • regularnie badamy nasze koty (aktualne wyniki najważniejszych badań  naszych kotów znajdziecie w zakładkach poświęconych naszym kotkom i kocurom)
  • dobieramy koty do hodowli ze szczególną starannością, analizując ich drzewa genealogiczne i kondycję; zależy nam na wzbogacaniu puli genetycznej, dlatego część naszych kotów sprowadziliśmy zza granicy
  • regularnie pojawiamy się z naszymi kotami na wystawach kotów rasowych, gdzie są podawane wnikliwej ocenie przez wyspecjalizowanych sędziów (osiągnięcia naszych kotów znajdziecie w zakładkach poświęconych naszym kotkom i kocurom)
  • cały czas poszerzamy swoją wiedzę na temat hodowli kotów, behawioryzmu, podstaw weterynarii poprzez uczestnictwo w różnych kursach i seminariach, a także poprzez lekturę specjalistycznych wydawnictw
  • otaczamy nasze koty miłością i należytą opieką, ponieważ są członkami naszej rodziny

Początki hodowli

Absolutnie nie planowaliśmy założenia hodowli. Nasza przygoda z rasą neva masquerade rozpoczęła się wraz z powiększeniem się naszej rodziny o cudownego kocura-kastrata Bheru Markotki*Pl. Kociak skradł nasze serce od pierwszego poznania, mimo że… jedno z nas jest alergikiem silnie uczulonym na koty (nasze refleksje na temat kotów syberyjskich i alergii można przeczytać tutaj).

Za namową Marty prowadzącej hodowlę Markotki*Pl, pojawiliśmy się z naszym kotem na wystawie kotów rasowych. Plan był taki, że pojawimy się na wystawie tylko raz, natomiast poznaliśmy tam mnóstwo wspaniałych hodowców i całkowicie wsiąkliśmy w środowisko miłośników kotów. Jednym słowem, przepadliśmy.

Nasza hodowla powiększyła się o kolejne koty, o których możecie przeczytać na naszej stronie internetowej.

Zdobywamy wiedzę

Prowadzenie hodowli to gigantyczna odpowiedzialność, dlatego też cały czas się dokształcamy poprzez uczestnictwo w różnych kursach, seminariach i czytanie profesjonalnego czasopisma Animal Expert.

Zdecydowanie polecamy kurs internetowy PawPeds, który jest doskonałym źródłem wiedzy także dla właścicieli kotów (niekoniecznie hodowców). Zawiera sporo informacji na temat behawioryzmu czy zdrowia kotów, podpowiada również jak np. przygotować dom przed sprowadzeniem do domu pierwszego kociaka. Kurs jest dość wymagający, z pewnością wymaga wysiłku – jest ograniczony czasowo, składa się z kilku rozdziałów, a każdy z nich kończy się testem.

Po zaliczeniu wszystkich zadań, uczestnik otrzymuje dostęp do powyższej grafiki jako dowód na ukończenie kursu (jak widać – ukończyliśmy go :)).

Ponadto bierzemy udział w seminariach felinologicznych, które dotykają często mocno wyspecjalizowanych zagadnień związanych z hodowlą kotów.